واکسیناسیون و مسائل پزشکی

ارسال شده در بوسیله 0 دیدگاه

در خصوص واکسیناسیون و مسائل پزشکی، با رعایت کردن یک سری نکات میشه از هزینه های گزاف و مشکلات آتی جلوگیری کرد. این نکات عبارتند از:

۱) این مرحله برای اپلای و مصاحبه سفارت لازم نیست، بلکه برای زمانی هست که پذیرش و ویزا گرفتید، و قصد ثبت نام در دانشگاه مقصد رو دارید.

۲) اینکه چه واکسن هایی رو بزنید، بستگی به دانشگاه، کشور و شهرتون داره. برای اطلاع، بایستی به قسمت مراقبت های پزشکی و واکسیناسیون (Health Care or Vacciantion) در وبسایت دانشگاهتون مراجعه کنید. همچنین توجه کنید که بیمه ی دانشگاه چه مواردی رو پوشش میده.

۳) واکسن ها رو هم در ایران میتونید بزنید و هم در کشور مقصد، اما توجه داشته باشید که زدن کل واکسن های لازم در ایران شاید حدود ۳۰۰ هزارتومن بشه، در حالیکه در امریکا اگر بیمتون پوشش نده، میتونه چند صد دلار هزینه براتون داشته باشه!

۴) برای واکسیناسیون، به انستیتو پاستور یا پلی کلینیک شانزده آذر مراجعه کنید و بهشون بگید که کارت بین المللی واکسن یا همون کارت زرد میخواید.

vaccination

۵) اگر سوابق واکسن هاتون رو دارید همراهتون ببرید تا داخل کارت وارد کنن، اگر ندارید بهشون بگید. خودشون با توجه به تاریخ تولد، وضعیت سربازی و … میدونن چیا رو زدید و اگر هم لازم باشه آزمایش مینویسن تا معلوم شه چه چیزهایی رو نزدید.

۶) حالا با توجه به مرحله ی قبل، واکسن هایی که نزدید و لازمه رو خودشون براتون میزنن و اگر نداشته باشن هم میگن کجا بزنید، تا بعدا دوباره کارتتون رو ببرید و وارد کنن.

۷) تست سل معمولا لازمه، اما اغلب دانشگاه های امریکا تست انجام شده در ایران رو قبول نمیکنند، برای اطمینان به دانشگاهتون ایمیل بزنید و اگر تست در ایران رو قبول میکردن، تست سل هم بدید.

۸) هزینه های دندون پزشکی در امریکا و کانادا به شدت بالاست، واس یه دندون ساده باید چند صد دلار خرج کرد! علاوه بر این، زندگی در یه کشور دیگه به خودی خود چالش های زیادی داره. حالا فرض کنید بخواید درگیر مریضی و دندون درد شید! کسی هم نیست که بهتون برسه، پس علاوه بر هزینه ی خیلی زیاد، عقل هم ایجاب میکنه که اینطور کارها در ایران انجام بشن.

۹) اگر بیماری خاصی دارید، حتما قبل از سفر، برای معاینه مجدد پیش دکترتون برید. و محض اطمینان مدارک پزشکیتون رو با خودتون بیارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *